Tamamen Türk yapımı oyun ZULA’da blockchain ile altın satışı başladı.

Türkiye’de geliştirilen FPS oyunu Zula, blockchain tabanlı ödeme uygulaması MenaPay ile anlaşarak platform üzerinden oyun içi altın satışına başladı.

MenaPay, kullanıcıların popüler FPS oyunu Zula’ya ait altınları blockchain tabanlı ödeme uygulaması aracılığıyla satın alınabileceğini 16 Ocak tarihli bir duyuruyla açıkladı. 

MadByte Games tarafından geliştirilen Zula Türkiye’de oldukça popüler bir oyun. 2012 yılında İstanbul’da kurulan Zula’da oyun içerisindeki seviyelerde hızlıca ilerlemek ve karakterini daha hızlı güçlendirmek isteyen oyuncular, oyun içinde bulunan marketten silah, cephane ve çeşitli ekipman satın almak için Zula Altınlarını kullanıyor. Oyuncular bu altınları satın almak için kredi kartı veya benzer ödeme yöntemlerini kullanıyor. Artık bu ödeme yöntemlerine blockchain tabanlı MenaPay uygulaması da eklendi.

Zula Altını, MenaPay’e ait sabit kripto para MenaCash ile QR kod kullanarak anında satın alınabiliyor. Yerli bir oyun firması ile beraber çalışmaktan çok mutlu olduklarını belirten MenaPay yetkilileri, büyük bir kullanıcı kitlesi olan oyun sektörüne birçok yeni çözümler sunma hazırlıkları içerisinde olduklarını da belirtti.

Oyun dünyasında blockchain’e geçiş dönemi başladı .

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş, Twitch, Joygame, Netmarble ve Zula gibi oyun şirketleri ile birlikte çalıştıklarını belirtti. Seyahat, tercümanlık ve online servis sağlayıcıları gibi dünya çapında birçok alanda ürün ve hizmet sunan şirketler ile birlikte çalıştıklarını belirtmişti.

MenaPay’ın ödeme sistemi gelecek vaat ediyor. Birçok platformda aktif ödeme yöntemi olarak kullanılan MenaPay Ayrıca Twitch platformunda da izleyicilerin sevdikleri yayıncılara bu platform aracılığı ile bağışta bulunabilmesine imkan tanıyor.

Bir cevap yazın