Sahte HitBTC hesabıyla 23 Bitcoin dolandırdılar.

2 yıl hapi cezası

Son zamanlarda aşırı derecede artan dolandırıcılık vakalarına bir yenisi daha eklendi . Bu sefer haber kanada tarafından geliyor. Kanada vatandaşı Kranjit Singh Khatkhar ve Jagroop Singh Khatkhar Twitter üzerinden sahte bir HitBTC destek servisi hesabı açarak kullanıcılara kendilerini HitBTC destek servisi olarak tanıtıyorlardı.

2018 yılının temmuz ayında 63 yaşındaki bir adamı dolandırarak tam 140 bin dolar değerinde 23 BTC sini çalmışlardı . Son gelişmelere göre dolandırıcılar suçlu bulundu ve Oregon ABD bölge mahkemesi tarafından 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Dikkatli olmakta fayda var

63 yaşındaki kullanıcı, kendilerini HitBTC destek servisi olarak tanıtan dolandırıcılara güvenerek hesap bilgilerini onlarla paylaştı. Hesap bilgilerini ele geçiren dolandırıcılar 63 yaşındaki adamın hesabında bulunan 23 bitcoin’i çaldı.

Yaşlı adam ise bu durum için şu yorumu yaptı.
“Onlar için gerçekten çok üzülüyorum. Benim de 27 yaşında bir oğlum var. Umarım sahip oldukları yetenekleri daha faydalı şeyler için kullanırlar. ”

Uzmanlar kullanıcıları son dönemde artan siber saldırılar ve dolandırıcılık haberleri konusunda uyardı. Kripto para kullananlar mümkün olduğunca dikkatli davranmalı ve işlem yaparken güvenilir kaynaklar kullanmalı dediler.

Bir cevap yazın