Mersinde 170 Bin TL’lik Bitcoin çalan hırsız yakalandı.

Mersinde H.M.K. adlı Bitcoin yatırımcısı Bitcoin cüzdanını kontrol ettiğinde 170 bin TL lik bitcoinin cüzdanında olmadığını farketti. Ardından Mersin’de Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne şikayette bulunan H.M.K.’nın ihbarı üzerine polis memurları zanlının bulunduğu konuma operasyon düzenledi.

Akıl almaz yöntemler kullandılar

Zanlılar bu büyük hırsızlığı gerçekleştirmek için şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemler kullandı. Kurbanlarının Kimlik bilgilerini çalarak sahte bir kimlik belgesi oluşturan soyguncular bu belgeyi kullanarak kurbanlarının cep telefonu numarasını başka bir operatöre taşıdılar.
Daha sonra bu yeni çıkarttıkları GSM hattı üzerinden şifre talebi gerçekleştiren soyguncular kurbanlarının şifre bilgilerini bu sayede ele geçiriyordu.

Soyguncular H.M.K’nın hesabından çaldıkları Bitcoinleri önce bir Bitcoin hesabına aktarıp ardından birçok başka hesaba bölüştürerek takip edilmesini zorlaştırıp gizlemeye çalıştılar.

Polisin yüksek teknoloji kullanarak uydu üzerinden adres tespiti yapması sonucu F.E , M.U.E , S.Ş ve A.Ş isimli zanlıların göz altına alındı. Daha sonra adliyeye sevkedilen zanlılar mahkeme kararının ardından tutuklandı.

Mersinde büyük soygun. Mersinde gerçekleşen bitcoin soygunu sonrası Mersin Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bitcoin yatırımcılarını daha güvenli cüzdanlar kullanması konusunda uyardı .

Bir cevap yazın