Matic Network (MATIC) gün içinde %56 değer kaybetti.

İşlem hacmi bakımından dünyada ikinci sırada yer alan Binance borsasının Launchpad ile piyasaya sunduğu Network (matic) yatırımcısına çok güzel günler yaşatmıştı. Ancak son gelişmeler sonrası MATIC bir günde %56 değer kaybı yaşadı. Bu kayıp sonrasında bütün eleştiri okları MATIC’i gösterdi . 

Matic Tepetaklak oldu

Binance para birimleri arasında en çok kazandıranlardan biri olan Matic bir günde aşırı değer kaybetti. Bir anda 343 milyon dolarlık günlük piyasa hacmine ulaşan matic şu anda $0,017534 dolardan işlem görüyor .

Güzel bir yükseliş eğrisi yakalayan MATIC bu yükselişin ardından sert bir düşüş yaşadı. 23 kasımda 0.014 dolar fiyat etiketine sahipken 9 aralıkta tüm zamanların zirvesini görerek 0.0416 dolardan işlem gördü . Zirve fiyattan sonra yaşadığı düşüşle beraber 0.0175 dolar çizgisine kadar değer kaybetti.

MATIC tarafından açıklama geldi. Yatırımcılar fiyat yükseldikten sonra yaşanan düşüşün sorumlusu olarak MATIC i suçladı. Yatırımcılar proje sorumlularının ellerinde bulundurduğu MATIC’i yükselişin ardından piyasaya sattığını düşündü. Proje sorumluları bu durumu inkar etti. Ellerindeki MATIC’in hala sabit durduğunu herhangi bir satış işleminin yapılmadığını söylediler.

Ardından MATIC’ in altın çağını yaşayacağını ve gelecekte çok daha fazla yükseleceğini belirttiler.

Bir cevap yazın