İnternet Blockchain üzerinde bir uygulama olacak. Celcius’un CEO’sundan büyük iddia.

ELEV8CON etkinliği geçtiğimiz 10 aralık tarihinde Las Vegas’ta düzenlendi. Etkinlikte Celcius Network kurucu CEO‘su Alex Mashinsky blockchain için bir çok iddiada bulundu. Mashinsky merkeziyetsiz ağlar ve merkeziyet’e sahip olan ağlar arasında büyük bir rekabet olduğunu söyledi

Ünlü CEO İnternetin bazı firmaların elinde olduğunu ve bunların merkezleştirilmesinden bahsetti. Tahmin edebileceğiniz gibi bu firmalar Google ve Facebook . Ayrıca bu ağların sahte haberler ve yalanlarla dolu olduğundan ve insanların kanıtlanmış gerçeklerle bu haberleri bir tuttuğundan yakındı.

Bu ağların gittikçe güven kaybettiğini ve gün geçtikçe sahte haberlerin arttığını ve bu sahte haberlere rağbetin de gün geçtikçe arttığını söyledi.

Google ve Facebook‘ un da bu tarz sahte haberlerden gelir sağladığını belirtti.

Sahte haberlerin Önüne geçmek için Çare Blockchain .

Celcius CEO‘su sahte haberlerle başa çıkabilmek için Blockchain altyapısının kullanılabileceğini söyledi. Blockchain sistemi internet dünyasında şeffaflık katmanı oluşturabilir. Buda kullanıcıların kimliğinin doğruluğundan emin olmamızı sağlar dedi.

Ayrıca 14 şubat 2020 de kullanıma açılacak EOS Voice‘yi desteklediğini de söyledi. EOS voice Blockchain altyapısına sahip merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu olacak.

Böyle bir ağ üzerinde yapılan paylaşımların takip edilebileceği biliniyor. Sonuçta sahte ve herhangi biri tarafından açılmış bir hesaba izin vermeyen bir sistemi olacak. Sistemde oluşturulan her bir hesap kimlik onayı sonucu açılabilecek. Bu da sahte haberlerin ve paylaşımların önüne geçecek.

Hali hazırda kullanılan sosyal medya platformlarının insanlar üzerinde bir alışkanlık oluştuğundan bahseden CEO, EOS Voice gibi merkeziyetsiz sosyal ağların kullanıcılar tarafından keşfedilmesi için zaman olduğunu da ekledi. Bu platformları keşfetmesini beklediğimiz 7 milyar insan var. Bu keşif gerçekleştiğinde tüm internet Blockchain üzerinde bir uygulamaya dönüşecektir dedi.

Bir cevap yazın