Coinbase’de XRP nin alım oranı Bitcoin’in üzerdinde.

Coinbase borsasında yapılan analizde en çok satın alınan kripto para birimi XRP olarak kaydedildi. İkinci olan kripto para ise Bitcoin.

Kripto para borsaları arasında Dünyanın en büyüklerinden biri olan Coinbase, kripto paralar hakkındaki verileri analiz etmek için neredeyse kusursuz bir yer. Amerikalı yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun kullandığı Coinbase kripto para satın almak için kullanılan borsalar arasında ABD’de en popüler yer.

XRP Bitcoin’i geçti

Coinmarketcap sitesinin verilerine göre dünya üzerindeki piyasa değeri sıralamasında 3. sırada yer alan XRP uzun zamandır kötü bir dönem geçiriyor. 2019 yılı içersinde tarihinin en düşük seviyeleri etrafında dolaşan XRP görünüşe göre hala büyük beklentilere gebe. Şu andaki değeri 0.17 dolar olan XRP son 2 yılın en dip seviyesinde. Ancak bu dip fiyat XRP yatırımcılarını durdurmamış gözüküyor.

Analizlere göre kullanıcılar XRP için son zamanlarda bir çok yüklü alım yapmış. CryptoDiffer adlı kripto para analiz firmasının yaptığı araştırmada XRP alımları artmış gözüküyor. Anı zamanda Grayscale’in yayımladığı raporda da XRP’ye olan talebin arttığı görülüyor.

Coinbase üzerinde XRP için toplam satın alım oranı %76 olarak kaydedilmiş. XRP bu konuda Bitcoin’i geride bırakmış durumda. Bitcoin için bu oran ise %74 olarak kaydedilmiş. Bu verilere göre XRP için satış oranı %24 iken bitcoin için %26 olarak gözüküyor.

Araştırmacılara göre XRP satın alanların büyük bir çoğunun satmadan elinde tutması XRP için gelecekte olumlu sonuçlar doğuracak.

Bir cevap yazın