Çinin Blockchain sıralamasında Ethereum 2. sırada.

Çin hükümetinin blockchain sistemlerini inceleyen kuruluşu tarafından bir değerlendirme yapıldı. Blockchain altyapısını kullanan kripto para birimlerinin değerlendirildiği bu araştırmada ethereum 2. sırada yerini alırken. Bitcoin ise beklenmeyen bir şekilde listenin 9’uncusu oldu.

Ethereumun 2. sırada yer almasının en büyük nedeni 7 aralıkta tamamlanan Istanbul hardfork’u olarak gösterildi. Ethereum hardfork sayesinde birçok konuda eskisinden daha iyi oldu. Eşler arasında saniyede 3000 transfer yapabilecek bir hıza ulaşan Ethereum ağı aynı zamanda transfer ücretlerinde de indirime gitti. Siber saldırılara karşı da artık daha güvenli olan Ethereum listede üst sıralarda yer almasının tesadüf olmadığını bize göstermiş oldu.

Çin Hükümeti Bilgi ve Sektör Gelişimi Merkezi (CCID), 6 Aralık tarihinde 35 farklı kripto para birimini karşılaştırdığı bir liste yayınlamıştı.
Listenin zirvesinde her zamanki gibi EOS bulunuyor. Ethereum ise bir önceki listede 3. sırada yer alırken bu sefer (TRX) Tron’u 2. sıradaki yerinden ederek 2. sıraya yükseldi .

Bir cevap yazın