Bitcoin için ölü kedi sıçraması sinyali verildi.

Ölü kedi sıçraması nedir ?

Finans dünyasında ingilizcesi “Death Cat Bounce” olarak bilinen bir jargondur. Eğer yeterince yüksekten bırakırsanız ölü kedi bile zıplar anlamına gelmektedir.

Amerikan ekonomi dünyasında kullanılan bu kelime genelde çok büyük düşüşler yaşayan değerlerin taban fiyatına gelip gelmediğini kontrol etmek amaçlı simsarlar tarafından yapılan bir miktar satın alım sayesinde minik bir sıçrama yapıp daha sonra tekrar düşüşe geçmesine denir.

İşte bu minik sıçramaya Ölü kedi sıçraması denir.

İlk olarak 7 aralık 1985 de Financial Times adlı Londra’da günlük yayımlanan uluslarasası İngiliz iş dünyası gazetesinde Chris Sherwell tarafından kullanılmış bir jargondur.

Bitcoin bir döngüye girdi.

Rampage adlı ünlü Bitcoin analisti Twitter da birkaç açıklama yaptı. Rampage’nin söylediğine göre Bitcoin kötü bir döngü içerisinde. Daha önce de bir kez daha kötü bir düşüş eğrisi yakalayan Bitcoin aynı şeyleri yaşıyor olabilir dedi ;

Bitcoin, pump’lar yaşandığında hemen unutulan, tekrarlanan bir tarih dersidir.

Bitcoin için biraz düşüşün ardından uzun ve soğuk bir tatil dönemine girecek diye bahseden analist. Bitcoinin 6000 dolar seviyesinde uzun bir süre bekleyeceğini söyledi.

Bir cevap yazın