Bitcoin balinası iddia uğruna 5.77 milyon dolarlık BTC satın aldı.

Bitcoin balinası bir iddia uğruna Bitcoin‘in fiyatıyla oynadı. 12 aralıkta iki kişi arasında bir iddia gerçekleşti. İddayı kazanan 10 bin dolar değerindeki 5 milyon DOGE coinin sahibi olacaktı .

Joe007 adlı bitcoin balinası ve Samu adlı DOGE coin destekçisi twitter üzerinde bir tartışmaya tutuldu. İdda Bitcoin‘in fiyatı üzerine gerçekleşti. Bitcoin‘in 12 aralık öğlen saatine kadar 7100 doların altında işlem görüp görmeyeceği üzerine iddiaya girdiler.

Samu eğer Bitcoin 7100 doların üzerinde kalırsa Joe007‘nin hesabına 5 milyon Doge coin göndereceğini iddia etti. Eğer aksine bir durum olup bitcoin 7100 doların altında işlem görürse Joe007 5 milyon Doge coin‘i Samu‘nun hasabına gönderecekti .

Joe007 iddiayı kazandı ancak, Bitcoin‘in aşağı yönlü hareket çizgisi tam da iddianın bitiş saatinden önce yukarı yön değiştirdi.

Bir Bitcoin yatırımcısı olan Hsaka‘nın twitter da paylaştığı tablo, fiyat hareketinin şüpheli olduğunu düşünmeye sebep oldu.

Samu bu tabloyu görünce Joe007‘ın hile yaptığını düşünerek parayı göndermemeyi seçti . Ayrıca şunu söyledi ;

Joe007 beni kandırdı, fakat daha sonra ben de onu kandırarak intikam aldım.” dedi.

Twitter da kullanıcılar 800 BTC‘nin bu küçük iddia için riske atılıp atılmadığını tartıştı. Çoğu kullanıcı bu hareketi mantıksız buldu. Squeeze adlı yatırımcı ise bu davranışı “utanç verici” olarak değerlendirdi.

Joe007 “Gösteri bitti çocuklar, elden çıkarmaya devam edebilirsiniz. Korkmayın, aptal balinaların aptal oyunları sona erdi. Lütfen devam edin.” diye belirtti.

Joe007, kripto para borsası Bitfinex’te geçtiğimiz ayın lider yatırımcısı olan, bir ayda 2,7 milyon dolar kar elde eden bir yatırımcı.

Bir cevap yazın