Bitcoin 250.000 dolar olacak dedi. Üstelik bir de tarih verdi. Tim Draper konuştu.

2020 yılına girerken çoğu kişinin kafasında. Bitcoin 2020 yılında nasıl bir yol izleyecek ? Bitcoin 2020 yılında artacak mı ? Bitcoin’e yatırım yapmalı mıyım ? gibi sorular var. Analistlerin Bitcoin’e ne olacağı ile alakalı birçok senaryo tahmini var. Bunlardan biri de Tim Draper‘ın tahmini.

Tim Draper Bitcoin için 2020 yılının muhteşem geçeceğini söylüyor. Silk Road’ın kurucusu ünlü isim Ross Ulbricht ‘de 2020 nin Bitcoin’in yılı olacağını söylemişti. Tim Draper bir kaç ay önce “Bitcoin 250.000 dolar olacak” iddasında bulunmuştu. Tam bir tarih vermeyen Draper oldukça kendinden emin konuşuyordu.

Son yaptığı tahminden sonra yeni bir açıklamada bulunan Draper 250.000 dolarlık tahmininin beklediğinden de erken gerçekleşeceğini savundu. Tahminini güncelleyen Draper‘ın bu tarz açıklamaları ilk defa olmuyor. Daha önce de şaşırtan bir açıklama yapmıştı.
Draper kısa bir zaman önce Bitcoin’in geleceği belirlenirken kadınların etkisinin çok büyük olacağını söylemişti.

Alışveriş yapan kadınların kredi kartları yerine daha düşük komisyon alan Bitcoin’i tercih etmelerinin an meselesi olduğunu savunan Draper Bitcoin’in kadınlar tarafından keşfedilmesinden sonra durdurulamayan bir roket gibi fırlayacağını düşünüyor. Draper Bitcoin’e kar topu etkisi yaratacak bu devrimin çok yakında gerçekleşeceğine inanıyor. Draper tahmininde şu sözleri kullandı ;

”Bitcoin blok ödülü yarılanmasından altı ay veya bir yıl sonra Bitcoin için 250.000 dolar sınırının geçileceğini düşünüyorum.”

Bitcoin yarılanmasının Mayıs 2020 ‘de gerçekleşeceği düşünüldüğüne göre Bitcoin yarılanmasından 6 ay sonra yani Kasım 2020 de Draper haklı çıkarsa Bitcoin 250.000 dolar değerine ulaşacak.

Bir cevap yazın