Binance FTX’ile ortak oldu.

Merkezi Antigua ve Barbuda’da bulunan kripto para türev borsası FTX Trading LTD ve Binance bir ortaklık gerçekleştirdiğini duyurdu. Coindesk‘in yaptığı habede Binance‘nin FTX‘e bir miktar yatırım yaptığı ve bununla beraber iki firma arasında bir stratejik ortaklı kurulduğu belirtildi.

Binance yaptığı finansal yatırımla beraber FTX hissesi sahibi olurken bunu yanında bir de FTX‘in token’i olan FTX Token’e de ayrıca yatırım yaptığını açıkladı.

FTX, profesyonel yatırım şirketleri için güçlü, yatırıma ilk başlayanlar için kolay kullanılabilir bir platform oluşturmayı amaçlıyor . Kolay kullanılabilir olması yeni kullanıcıları blockchain dünyasına çabuk alışması için yapılmış yenlikçi bir adım.

Gerçekleşen bu ortaklık sonrasında FTX‘in hem kurucusu hemde CEO’su olan Sam Bankman Fried şunları söyledi :

Bu yatırım sayesinde FTX’in büyümesi Binance’in stratejik danışmanlığı ve ortaklığı ile ciddi anlamda artacaktır.

Binance Tarafından yenilikler gelecek

Binance ve FTX in beraber gerçekleştirmeyi planladığı hamleler arasında FTX‘in Binance ürünlerini ve Binancenin FTX platformunu geliştirmesine yardımcı olması ve tokenkeştirilmiş ekosistemlere uygun ürünler geliştirme planları da var.

FTX 2019’un bahar döneminde kuruldu. Alameda Research’ ın startuplarından biri olarak doğan FTX temelde vadeli işlemler ve alım satım platformu üzerine kuruldu. Şirketin merkezi karayip adalarında bulunuyor. Henüz yeni kurulmasına rağmen Borsanın Günlük ticari hacmi ise 500 milyon dolar büyüklüğünde. .

Bir cevap yazın