Binance Borsasında BTC , ETH , XRP ve BNB yi artık Kredi kartıyla satın alabileceksiniz

Kredi kartıyla kripto para satın almak yaygınlaşıyor.

Bitcoin‘in popüler olduğu ilk dönemlerde kredi kartıyla bitcoin satan siteler oldukça nadirdi. Bu nadir sitelerden bitcoin satın almak da epey pahalıya mal oluyordu. Sadece bir miktar bitcoin’e sahip olmak ve saklamak için satın alan küçük bir kitle bu siteleri kullanıyordu.

Şimdi ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, kullanıcılarına bir çok kripto para birimi için kredi kartı ile satın alabilme imkanını sunuyor.

Binancenin 26 aralıkta yaptığı duyurusunda şimdilik yalnızca Avrupa Ekonomi bölgesinde basılan Visa mühürlü kredi kartlarının aktif olduğunu ve ilerde bu kapsamın artacağı bildirildi. Bu bölgede basılan kredi kartına sahip kullanıcılar kartlarını hesaplarına tanımladığı zaman 4 farklı kripto para birimi üzerinden satın alma işlemi yapabilecek.

Kullanıcıların satın alabildiği para birimleri ise Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple XRP, ve Binancenin kendi para birimi olan BNB. Bu parabirimlerini şimdilik yalnızca Euro ve İngiliz sterlini üzerinden satın alabilecekler.

Aynı duyuruda Binance’ın çok yakın zamanda kullanıcılarının Mastercard kullanarak da kripto para satın almalarının mümkün olacağını ve satın alma kapsamına dahil olan bölgenin genişleyeceğini söyledi.

Yakın zamanda Binance, kullanıcılarına sağladığı ödeme yöntemleri gibi birçok konuda da yenilikler sundu. Binance ceosu Changpeng Zhao 2020 yılı içinde çok daha fazla yenilik sağlayacaklarını belirten bir duyuru yayınlamıştı. Zhao Duyuruda ; “2019 yılı için hedeflerimize ulaştık sıra 2020’de” demişti.

Bir cevap yazın