Amerika XRP yi resmen tanıdı.

İlk çıktığı günden beri skandallar yaratan XRP‘nin adı geçtiğimiz günlerde yine bir olaya karıştı. XRP bir ilke imza attı. Bitcoin ve Ethereumdan sonra en büyük hacme sahip olan XRP ABD hükumeti tarafından hazırlanan resmi bir evrakta yer aldı.

Consumer Financial Protection Bureau (CFPB) adlı amerikanın tüketicileri korumak için oluşturduğu finans kurumu havale işlemleri için bir takım kuralları oluşturmayı önerdi. CFPB nin önerisi bir yıl içerisinde sınırlı sayıda para transferi yapan kurumları ilgilendiriyor. Havale ve transferler konusundaki kurallara uyum sağlaması için harcanan masrafları düşürmeyi hedefliyor.

CFPB Uluslar arası transferler için kullanılan 2 ana transfer sistemi olan Swift ve XRP yi ele aldı. Havale piyasası sağlayıcıları olan Swift ve XRP çok popüler. XRP nin sağladığı son teknoloji sistem sayesinde havale piyasası inanılmaz değişikliklere uğruyor dedi. CFPB;

”Hem standart bir ödeme platformu olan hem de para transferleri yapmak için verimli bir şekilde kullanılabilen kendi sanal para birimi XRP ile sınır ötesi para transferlerine imkan veren Ripple gibi sanal para birimi şirketlerinin büyümesi bu kuralın uygulanmasını zorunlu kıldı…”

Ayrıca CFPB açıklamasında XRP‘nin sağladığı teknolojinin artık dünyadaki birçok banka tarafından tanındığını ve kullanıldığını belirtti. Ripple sadece ABD‘de değil dünyanın başka ülkelerinde de tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde Japonyada da kendisinden büyük bir girişimle bahsedilmişti .

Bir cevap yazın