Kim Bitcoin kredisi çekmek ister ?

Evet yanlış duymadınız bitcoin kredisi.


En çok kullanılan kriptopara vadesiz mevduat hesaplarından biri olan blockchain.com. Yani kısaca bitcoin wallet’ı (cüzdanı). Ulaşılabilirliği ve güvenilirliği ile neredeyse bitcoin hayatımıza girdiğinden beri bizimle birlikte.

Blockchain.com bitcoin mevduatlarımızı korur. Aynı zamanda ise talep eden müşterileri için ciddi teminatlar karşılığında bitcoin ile kredi vermeye de başladı.

Bitcoin ile kredi verme dönemi başladı. Artık bu riski almayı kabul eden büyük yatırımcılar kripto para birimi vasıtasıyla kredi alabilecek.

Blockchain.com Kasım Ayında 120 Milyon Doların Üzerinde Kredi Vermek Üzere Kredi Danışma Masası kurdu.
İngiltere merkezli kriptopara verileri ve cüzdan sağlayıcısı Blockchain.com ‘un bu ay 120 milyon dolardan fazla borç vereceği bildiriliyor.

14 Kasım’da, Block Blockchain.com’un Genesis Global Trading ve BlockFi gibi firmalarla rekabet edebilmek için. Sessizce kredi masasını inşa ettiği ortaya çıkmıştı.

Blockchain.com CEO’su Peter Smith, kredi verme işinin ilk önce “duruma göre” diğer kripto para birimi cinsinden borç veren firmalara kredi vererek başlayacağını söyledi. Şirket, ay boyunca 10 milyon dolar tutarında yeni krediyle borç verdi. Ağustos ayının sonunda, firmanın 120 milyon dolar borç verme yolunda olması bekleniyor.

Kripto borcunun olası patlaması?


Eski Wall Street tüccarlarından oluşan bir grup, Bloomberg’e Ekim ayında kripto kredisi işinin çok fazla kredi açtığını ve bunun acı verici bir patlamaya girebileceğini söyledi.

Ancak, Smith, başgösteren bir patlama hakkında aşırı endişe görmüyordu. The Block’a, 2008’de küresel finansal hizmetler şirketi Lehman Brothers Holdings’in çöküşüne değinerek, “kredi masasının Lehman gibi çok ağır teminat almaksızın kredi vermesinin imkansız olacağını” söyledi.

Blockchain.com, her bir kredi anlaşmasının her bir müşteriye göre özelleştirilmesi nedeniyle şirketin diğer borç veren firmalara göre daha az riskle karşı karşıya olduğuna inanmakta. Rakip borç verme şirketi CEO’su Zac Prince BlockFi, Bloomberg’e “sıkı standartlara sahip olduğunu ve hiçbir zaman geç ödeme ya da kayıp yaşamadığını” söylediğini söylediğinde, yakın zamanda yada herhangi bir zamanda bir patlamanın beklenmeyeceğini düşünüyordu.

Tabii ki, CoinList’ten Matthieu Jobbe Duval’ın belirttiği gibi, “Crypto paralar hala geleneksel varlık sınıflarına göre küçük bir pazar, ancak, deja-vu hissi var: ve düzenleme eksikliği, azami özen göstererek ucuz krediler ve geniş iyimserlik. ”Muhtemel bir batış için bütün bileşenler hazır dedi .

Blockchain.com yöneticilerini kaybediyor
Ekim ayında, Blockchain.com şirket çalışanları tarafından bir takım haberler ön plana çıktı. Konuyla aşina olan kaynaklar Blockchain.com’un uzun süredir hizmet veren üst düzey yöneticileri hakkında olduğunu söyledi. COO Liana Douillet Guzmán ve finans başkan yardımcısı Chris Lavery’nin şirketten ayrılmasının beklendiğini iddia etti. Ayrılmaları doğru bir şekilde bildirilirse , şirketten ayrılmalarını isteyen bir grup ekip üyesi çok sevinecek.

Daha fazla bilgi için
https://www.blockchain.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın