Coinbase Visa kartı 10 avrupa ülkesinde XRP kullanımına başladı.

Coinbase hesap kartı 10 Avrupa Ülkesinde XRP kullanımını başlattı. Coinbase’nin günlük hayattaki alışverişlerde kriptopara birimlerini kullanabildiğimiz kredi kartına gelen yeniliklere gün geçmiyor ki bir yenisi daha eklenmesin.

Coinbase’in Visa bankamatik kartı, on yeni ülkedeki beş yeni kripto para birimine desteğini genişletti. Şirket, 14 Kasım’da ki bu yeniliklerini iki ayrı tweet’te duyurdu. 2019 Nisan ayında kurulan Coinbase kart, şu anda Avrupa’da 29 ülkede toplam dokuz kripto para birimini destekliyor.

Coinbase Card’ın yeni desteklenen para birimleri, XRP, Stellar (XLM), (BAT), 0x (ZRX) ve Augur (REP )’dir. Bu beş kripto para birimi, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) gibi diğer büyük kripto para birimleri gibi kullanıma sunuldu.

Coinbase Card, kullanıcıların Coinbase hesaplarından kripto kullanarak alışveriş yapmalarını sağlar
Yeni duyuruya göre Coinbase Card şu anda Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç’te mevcut.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kripto değişim ve cüzdan servisi olan Coinbase, Visa bankamatik kartını 10 Nisan’da İngiltere’de tahsis etti. Kart, Coinbase kullanıcılarının Coinbase hesaplarından dijital para birimleri ile alım yapmalarını sağlıyor. Satın alma işlemini tamamlamak için Coinbase, müşterilerin kripto fonlarını bir ücret karşılığında paraya dönüştürür.

Kripto bankamatik kartları 2019’da önemli bir büyüme görüyor
Daha önce Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, cryptocurrency bankamatik kartı teklifleri 2019’da önemli bir büyüme kaydetti. Haziran 2019’da, Litecoin Vakfı Bibox Exchange ve blockchain firması Ternio ile ortaklaşa bir fiziksel şifreleme bankamatik kartı açma planlarını açıkladı. Yine Haziran ayında, eski Visa uygulayıcısı Steven Parker’ın liderliğindeki bir kripto ödeme firması olan Crypterium, kartının başlatılmasından sonraki hafta yaklaşık 4.000 kripto bankamatik kartı gönderdiğini iddia etti.

Bir cevap yazın