Bitcoin fiyatının artması litecoin’de büyük kazanç olabileceğine işaret.

Bitcoin fiyatı (BTC) Ekim ayı içinde fazla ilgi görmedi. Bir sonraki Bitcoin yarılanmasına yaklaşık 194 gün kaldı, ki bu kripto alanıyla ilgilenenler için uzun bir süre.

Bu hafta ayrıca, Bitmex e-posta sızıntısı ve Coinbase flash kazası gibi  olumsuz haberler fazlasıyla vardı. Peki Bitcoin fiyatının kısa vadede muhteşem bir atılım yapması beklenebilir mi?

Bitcoin fiyatı, son 5 gün içinde 9,100 – 9,400 $ civarında dar bir aralıkta kilitlendi. Ancak, 2 hafta önceki büyük hareketten bu yana, Bollinger Bantları (BB) göstergesi oldukça geniş bir yelpazede destek ve direnç gösterdiğini ortaya koydu.

Hareketli ortalama, 8.600 ABD Dolarında , 7.000 ABD Dolarına geri dönmeden önce Bitcoin’in destek seviyesi olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in şu an Bollinger Bantlarının üst yüzdesinde durduğuna dair olumlu bir işaret, Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendine başlamak için kırılması gereken direnç 9.900 Dolar.

Ama önümüzdeki hafta ne yapacak?

Litecoin’e (LTC) odaklanmanın birkaç nedeni vardır. Bitcoin ile kıyaslandığında, haftalık hareketlerde, Litecoin’de Bitcoin’den daha güçlü bir satın alım var gibi görünüyor.

Litecoin fiyatı iki hafta önce 47 dolar civarında destek buldu ve LTC / USD şuan  57 $ . Bir sonraki direnç seviyesini ölçmek için Bollinger Bands göstergesindeki hareketli ortalamayı kullanmak, Litecoin’in yükselişi durmadan önce 82 dolara kadar bir hareket için olgunlaştığını gösteriyor;

Yatırım tavsiyesi değildir. Yalnızca kişisel analizlerden oluşan bir bilgilendirme yazısıdır.

Bir cevap yazın