Bitcoin 7.500 Dolar sınırını tekrar aştı. Bütün kripto para birimlerinde son durum ; fiyatlar arttı.

Bitcoin (BTC) 28 Kasım fiyatı 7.500 $ fiyat sınırının üzerinde seyir ediyor ve pozitif işaretler veriyor.

Bitcoin güne 7.190 dolardan başladı. Dünyanın en büyük hacme sahip kripto parası, bugün 7,540 dolara yakın bir işlem fiyatına tekrar yükselmeden önce 6,900 dolar olan en düşük seviyesine uğradı . Çok keskin grafikler çizdi. BTC gün için de yatırımcısına % 5 den daha çok kazanç sağladı.

Tahminlere göre Bitcoin’in bir sonraki aşması gereken sınır 8.100 dolar .
Bitcoin büyük bir dirençle karşılaşmadan önce 7.800 dolara, hatta 8.100 dolara kadar çıkabilir. Bitcoin’in geçen haftaki zirvesinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Bitcoin fiyatının tekrardan 5.000 $ ‘ın altına düşmesi ihtimali çok düşük. Ancak yükseliş ve düşüş intimallerinin değerlendirilip ona göre hareket edilmesi her zaman doğru olmuştur. “Eğer boğa piyasası fiyatı 7.300 Dolar ve 6.700 Dolar’ın üzerinde tutarsa, 5.500 Dolara düşmenin önleneceği düşünülüyor .

BTC’nin, iyileşmeden önce tekrar 5.500 dolardan işlem yapabileceği söyleniyor.


Ethereum fiyat durumu

Ethereum da (ETH) BTC yi takip ediyor .Btc fiyatlarındaki artış her zaman olduğu gibi onu da etkiledi. Etereum 154 $ civarında olan değerine gelmeden önce 143 $ ‘a düşerek günlük en düşük seviyesini gördü. Eter, şu anda yaklaşık % 3.3 gibi az bir kazanç gösteriyor.

Eğer boğa piyasası Ether’in fiyatını 151.83 doların üstüne çıkar ise, ethereum’un yükselmesinin hız kazanacağını ve muhtemelen 173 $ değerinin etrafında işlem görebileceğini söylendi.

XRP tarafında durumlar fena değil

Pazar hacmine göre en büyük üçüncü madeni para olan XRP de bugünün yükselme akımını sürdürüyor . Bugün % 2’den fazla kazanç gösterdi . Şuan ki değeri 0.225 $ seviyesinde. Ancak XRP ye olan destek ve inanç zayıf gözüküyor. İddalara göre 2020 yılına kadar değerinin sıfıra düşebileceğini öngörülüyor.


İlk 20 kripto para şuanda yukarı yönde artış gösteriyor. Monero (XMR) gün içinde % 8’den fazla yükselerek kazanç konusunda şu anda lider. Bunu sırasıyla% 6.7 ve% 5 artış gösteren Cardano (ADA) ve Tron (TRX) takip ediyor.

İlk 20 kripto para birimi arasından Chainlink (LINK) ise bugün % 2 bir düşüş sonucu zarar ettiren tek coin oldu.

Kripto para birimleri toplam piyasa hacmi şu anda 204,7 milyar dolar civarında ve Bitcoin bunun % 66,6’sını oluşturuyor.

Bir cevap yazın